17. 6. 2006  |  aktualizováno 21. 7. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Komentář turnaje B, Hr.Kr.

Mistrovský turnaj „B“ – 17.6.2006 – Ricochet Centrum Hradec Králové.

Turnaj byl od samého počátku ovlivněn pozdním příjezdem některých z hráčů. Je třeba podotknout, že tentokrát ale nebyla chyba na straně hráčů samotných. Hlavním důvodem byly změny v nasazení hráčů do turnajového pavouku, které se oproti středečnímu prvnímu vydání výrazně pozměnilo. Málem na to doplatil Eduard Kočvara, který měl původně hrát první zápas až od 10,00. V posledním vydání pavouku byl ovšem jeho zápas posunut už na 8,30,  což zjistil až  před 10 hodinou, těsně po příjezdu do místa konání turnaje.

V prvním kole stojí za zmínku utkání Petra Sedláka s Evou Feřtekovou. Eva doslova „vlétla“ do utkání jako uragán. V prvním setu vedla 6:0 a nakonec jej získala v poměru 19:16.  Ve druhém setu sice ještě vyhrála Feřteková 16:14 ale otěže zápasu začal pomalu přebírat Petr Sedlák, který vyhrál další tři sety a dokonal tak obrat zápasu. V ostatních zápasech se dařilo všem výše nasazeným. Výjimkou byla porážka Pavla Jirkovského od Pavla Zadiny. Další překvapením ovšem nepřipustil ve druhém kole Jiří Žádník, který Zadinu přehrál v poměru 3:1. Do soubojů o finále vstoupil Karel Bělohubý vítězstvím v prvním setu, ale v dalších už dominoval Petr Brňák a zvítězil 3:1 na sety. Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější. Jiří Žádník sice snížil ve třetím setu stav na 2:1, ale Eduard Kočvara si schoval pětisetovou bitvu až do finále a vyhrál 4. set 15:9 a celkově pak 3:1. I přes značnou únavu, která byla znát téměř na všech, přineslo 4.kolo dva pětisetové zápasy. Jeden sehráli Pavel Jirkovský se Standou Menouškem, kteří proti sobě pravidelně nastupují téměř na každém turnaji, na kterém společně startují. Šťastnější v koncovce byl nakonec Standa Menoušek.

Druhý „pětiseťák“ byl samotný finálový zápas. Kočvara vyhrál sice první set 17:14, další 2 sety ale zase Brňák 15:11 a 19:17. O tom, že se bude hrát finále na 5 setů rozhodl Kočvara výhrou ve 4.setu 16:14. Poslední set byl naprosto vyrovnaný do stavu 12:12. V další výměně měl Pavel Brňák na raketě jasný vítězný úder, který ovšem nezvládl. Následujícím podáním trefil Kočvara „spáru“ a odskočil tak soupeři o 2 body, a to se ukázalo jako rozhodující. Pátý set skončil 17:12 a Eda Kočvara si připsal při své druhé účasti na turnaji v Hradci Králové druhé vítězství. Paradoxem je, že vítěze turnaje dělilo od skrečovaní zápasu prvního kola vlivem pozdního příjezdu cca 10 minut !!!

V důsledku toho, že na turnaji startovali hráči, kteří spadají do série „A“ by se měly i podle toho rozdělovat body, z čehož měli převážně „béčkaři“ upřímnou radost.

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.