25. 8. 2008  |  aktualizováno 24. 7. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Příloha

Komentář Turnaj národů 2008

Česko vs. Německo - Chemnitz 2008

Po vydařeném květnovém Czech Open 2008 na Palmovce měli čeští ricochetoví hráči opět možnost srovnat své síly se zahraničím. Z původně zamýšlené bitvy čtyř národních družstev v Rostocku nakonec muselo z různých důvodů sejít a tak v Chemnitzu změřila síly reprezentační družstva dvě- německé a české. Německá strana se na souboj uprostřed léta dlouhodobě připravovala. To bylo znát jak na kvalitní sestavě hráčů, tak na touze zvítězit, ale také na kvalitní organizaci turnaje. Česká strana kvůli postupně se měnícím informacím od pořadatele turnaje nevysílala oficiální reprezentační družstvo. I tak se povedlo sestavit velice kvalitní a dobře vyvážený tým, který vzorně reprezentoval.

Reprezentační družstva obou zemí byla rozdělena na „A-team“ a „B-team“. Každý z těchto týmů byl složen ze čtyř mužů a dvou žen. Bylo pěkné sledovat v jaké symbióze vedle sebe působila utkání mužů a žen. Jako první byl na programu zápas našeho béčka s německým áčkem. Ač se dala prohra očekávat, byla vzhledem k vyrovnanému průběhu mnoha utkání až tvrdě jednoznačná. Výsledek: 11:1 pro Německo. V tomto utkání se ukázala kompaktnost německé sestavy a bylo vidět, že si věří i na další zápasy. Naštěstí se karta brzy obrátila. Další souboj mezi naším áčkem a německým béčkem vyzněl ještě jednoznačněji ve prospěch našeho týmu. Výsledek 12:0 vyrovnal průběžný stav na 1:1. Rozhodovali souboje stejně postavených týmů. Zde už šlo do tuhého.

Mimořádně vyrovnané souboje byly k vidění v klání „B-teamů“. Nechyběla menší či větší překvapení, napjatá atmosféra a nebyla nouze ani o dlouhé nekončící výměny. A tak se výsledek tohoto souboje rozhodoval až v koncovce posledního pětisetového zápasu. Se šťastným koncem pro naše družstvo. Vyvrcholením celého turnaje byl souboj nejlepších hráčů obou družstev. Na Němcích byla vidět enormní snaha zvítězit, ale u našich hráčů tvrdě narazila. Zde se již naplno ukázala převaha českého týmu a všichni hráči dokázali svá důležitá utkání dovést do vítězného konce. Vyvrcholením celého turnaje byl nepochybně zápas mezi oběma jedničkami. Alanem Mačorem na jedné straně a Johannesem Haferem na straně druhé. Zápas byl plný emocí, zvratů a neuvěřitelných výměn. Oba hráči předváděli svou nejlepší hru a divácká kulisa je za to mocně odměňovala. Opět jednou zvítězila zkušenost a chytrost a z vydřeného vítězství v pětisetovém zápase se mohl radovat svým typickým výkřikem Alan.

Celkově si tedy český tým odvážel zasloužené vítězství. Poraženým domácím patří čest za předvedené výkony ale také velký dík za výbornou organizaci turnaje a vytvoření velmi příjemného ricochetového prostředí. Máme se 20. a 21.9. v Chemnitzu na German Open na co těšit...
Jan Pulkráb
Za český tým nastoupili:
A
Veronika Kadlecová Denisa Paulasová Jarda Kindl Luboš Falada Přemek Špaček Alan Mačor
B Simona Broukalová Alena Ďuračková Zdenka Špačková Pavel Holan Jan Pulkráb Mario Ďuračka Martin Bohuslav

Překlad německého článku:
Pokračování v tradici

Po dvou letech soubojů mezi Německem a Holandskem a po minulém roce, kdy se zúčastnilo i Maďarsko, došlo v uplynulých dnech na souboj Německa s Českem. Obě družstva nastoupila se dvěma týmy – A a B. Za jedinečné účasti hezčího pohlaví došlo v saském Chemnitzu ke křižnému souboji týmů.
Velmi rychle se projevilo, že A týmy mají na B týmy podle očekávání navrch. Tak jako české Áčko porazilo německé Béčko 12:0, tak i německý A tým porazil český B tým 11:1. Všichni věděli, že mezi stejně postavenými týmy to bude napínavější. V partii českého a německého Béčka (výsledek 7:5) se domněnka potvrdila. Zde zklamal jeden ze seniorů německého týmu kapitán „Flosso“, který po těžkém 5setovém boji odevzdal důležitý bod, mohl partii srovnat na 6:6. Nejpozději na German Open ho to bude stát rundu.

Jiný průběh měl souboj obou A týmů, kde se Češi radovali z nečekaně vysoké výhry 10,5 : 1,5. A to přesto, že Německo nastoupilo v nejsilnější možné sestavě. Mimořádně napínavý byl zápas dvou nejlepších hráčů na obou stranách. Alan Mačor, zkušený český borec, těsně porazil německého Johannese Häfera i díky lepším nervům. Další z top hráčů Karsten Kreische musel turnaj z osobních důvodů opustit, a tak Německu chyběly dopředu plánované body.

Nehledě na výsledky byl na konci povedený mezinárodní turnaj, ve kterém zvítězili lepší. Turnaj byl výborně organizován našimi chemnitzkými ricochetovými přáteli, kteří zaskočili za klub Güstrow/Rostock po té, co se ukázalo, že z bitvy 4 národů

(NZ/MAĎ/ČR/NĚM) muselo sejít kvůli odstoupení Holandska a Maďarska. Změnou místa konání jsme chtěli vyjít vstříc našim přátelům z Čech.
Velmi potěšující byla ochota zúčastnit se u nejlepších německých hráčů. Nakonec víceméně všichni nominovaní a povolaní (včetně rezervních hráčů) našli cestu do Chemnitzu a to i uprostřed dovolených. Díky tomu mohl kapitán německého družstva Mirko nasazovat do zápasů ty nejlepší hráče. Podařilo se zapojit všechny hráče a některé i dovést ke sportovnímu úspěchu.

Sečteno a podtrženo: Bylo to pěkné, bylo to namáhavé, bylo to společenské, bylo to absolutně fair-play, bylo to velmi dobře organizované (až na to, že od 18:00 byla sauna zavřená) a český tým byl moc milý host.
Takže vážení a milí, děkujeme vám za pěknou srpnovou sobotu a zase se uvidíme...
Jan Piran      (překlad Jan Pulkráb)


PřílohaNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více