22. 10. 2007  |  aktualizováno 21. 7. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Komentář turnaj B 20.10.2007

Komentář k turnaji „B“ na Palmovce 20.října 2007

Turnaj „B“ z republikové série Ricochet tour 2007 měl 13 účastníků. Což není mnoho, což? Ale začal tak příjemně: Michal Duba navázal na zavedenou tradici na Palmovce a všem účastníkům přivezl z Plané vynikající jihočeské koláčky. Přidalo se k tomu kafíčko, a tak není divu, že turnaj začal s cca půlhodinovým zpožděním.

Do prvního kola k sobě do klinče povolal los dva páry, které na sebě měly asi narazit později – Eda Štěrba vs. Zdeněk „Dědek Dědičík“ a Martin Portl vs. Karel Bělohubý. Obě utkání byla vyrovnaná, sety končily o dva body. A tak si to Eda s Karlem rozdali spolu ve 3.kole ve spodní části pavouka. Ostatní utkání 1. a 2. kola sice většinou skončila 3:0 či 3:1, ale o vítězství se často rozhodovalo dvou či jedno bodovým rozdílem v jednotlivých setech – Kisvetr vs. Menoušek, Kaskoun vs. Portl.
Boj ve třetím kole o postup do finále (obě 3:2) mezi Michalem Dubou a Standou Menouškem byl nejvypjatější: Michalovi to moc nesedlo, vedl 2:0, ale ztráta 3. setu jej připravila o koncentraci. Ani Standa nebyl se svými výkonem úplně spokojen, a tak to odnesla již historická raketa Raptor. Katastrofální stav elektroniky nijak průběhu zápasu nepomohl. Utkání Dědka s Martinem Portlem bylo přetahovanou o každý set, o každý bod, jen v pátém setu Martin Dědkovi ujel o 5 bodů. Také ostatní utkání 3. kola měla ve výsledku nakonec v součtu všech dosažených bodů minimální rozdíl (Pavel Jirkovský vs. Tomáš Šimko - 9 bodů), (Eda Štěrba vs.Karel Bělohubý - 10 bodů).
Bitvou o 7. místo bylo utkání Honza Kaskoun vs. Vláďa Nejedlý 3:2; sety končily vždy rozdílem 2 bodů. Libor Skala dosáhl na pěkné páté místo vítězstvím 3:0 nad Jirkou Kisvetrem. Dědek přehrál Michala Dubu v boji o poslední místo na bedně – vděku za dovezené koláčky se tedy věru nedočkal - takže 3:0. A finále bylo čistě královéhradecké tj. žák Martin Portl se postavil do ringu proti panu profesorovi Standovi Menouškovi. Standa nastoupil jednoznačně; vedl už 2 x 15:9, třetí a čtvrtý set prohrál shodně 7:15. Závěrečný set se čtyřmi stroky a jedním letem byl opravdu napínavý. No, nechtěl bych to utkání pískat.
Co dodat – nepřijeli 2 hráči – oba z Palmovky – jeden hráč nepřijel chybou pořadatele, neinformoval hráče o změně za zrušený turnaj „C“, jeden hráč nepřijel neznámo proč. Škoda – 3 hráči tak přijeli jen na 3 zápasy.
Na další turnaj „Béčkařů“ se do Kunratic snad dostaví více hráčů, snad i zásluhou souběžného turnaje žen.
Jarda Rudovský

Jaroslav Rudovský

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.