21. 10. 2011  |  aktualizováno 21. 10. 2011  |  Novinky ze soutěží  |  Příloha

Komentář ku 1. kolu I.Ligy družstev 2011/12

1. kolo I. Ligy družstev se konalo, pro změnu, na Palmovce.

Na začátku turnaje jsme uctili vteřinou ticha družstvo SK Náchod, jehož hráči se těsně před turnajem nakonec odhlásili. Důvodem byla dlouhodobá zranění dvou hráčů a třetího z nich potkala rána z největších – oženil se a chystá se založit rodinu. Je to škoda. Myslím škoda absence této vyrovnané trojice hráčů/hráček Ladnar – Posnar - Winterová. V předchozím ročníku vyhráli II. Ligu a napoprvé v I.Lize skončili vloni na úžasném 4.místě.  No, třeba se ještě s nimi uvidíme.

Turnaj pak začal zostra. A hned prvním kolem !  Družstvo PRO-6  (Procházka, Maxa, Pelešková) pustilo jen jeden set družstvu Es.  Jindřichohradečtí , ač přijeli jen ve 2 hráčích, porazili kompletní tým Kosmonos, a družstvo ASARCu (2x Brňák+David Zeman) porazilo Palmovku i s Láďou Tesárkem.  Ono totiž Junior David Zeman v 5ti setech, ač to v prvním setu tak nevypadalo, nakonec udolal ještě ne zcela rozkoukaného (bylo teprve září) Vítka Lipovského.  Za stavu 1:1 nastoupil Martin Rudovský na Michala Brňáka, nebo spíše Michal nastoupil na Martina a po setech 21:20 či 15:13 Michal zvítězil 3:1. To Palmovku mrzelo.

Ve 2. kole Esa (zase) prohrála s oslabeným Oliverem, když jen Míša Kuderová získala set na Míše Volfové. Družstvo Plané přijelo v dostatečném počtu, ale Alan jen koučoval - i když celý den vyhrožoval, že za stavu 1:1 nastoupí do rozhodujícího utkání. Nakonec nenastoupil a Planá ve složení junioři Široký a Motalík, doplněná Lubošem Faladou prohrála s Kosmonosy. V tomto klání bylo vyrovnané a pohledné utkání Filip Kulka vs. Luboš Falada (3:2), kdy Luboš běhal, skákal, bojoval, ale na klidnou, celoplošnou a přesnou hru Filipa neměl. Lahůdkou 2. kola byl „bratrovražedný boj PRO-6 vs. ASARC, kdy o vítězství PRO-šestky rozhodlo utkání Denisy Peleškové proti Davidu Zemanovi. Pětisťák, a v pátém setu přetahovaná až do stavu 20:20, kterýžto bod si krásným kraťasem vybojoval David.  Potlesk, přípitky, pak ticho v sále – a …….. David servíroval mimo. 20:21.

Na kurty nastoupili také hráči z Horizontu, ale první dvě utkání proti Plané i Esům nezvládli. Zde se poprvé a naposled mohla Esa radovat z bodů – jinak se na toto kolo mohla „esa“ přejmenovat na „žaludská devítka“. I když utkání Kočvara : Kivetr  (2:3) s rozdílem 2-3 míčků v každém setu bylo nervydrásající. Jirka také mohl  (a zaslouženě) prohrát.  Fakt neměl svůj den.

V dalších kolech zaujalo utkání opět Filipa Kulky tentokrát s Pavlem Maxou (3:1), David Zeman otřel slzy po utkání s Denisou a jednoznačně porazil Míšu Volfovou. Míša Kuderová porazila Simonu Hegerovou – možná první vítězné utkání (3:1) v Lize družstev (?), ale co je jí to platné, když ti její chlapy zase prohráli (Jirka Kisvetr s Martinem Rudovským (1:3), Franta Kukač s Láďou Tesárkem (0:3).

Bilancujme:

Družstva : PRO-6 vyhrálo všechna utkání,další  2 týmy (ASARC, Palmovka) mají po jedné porážce, neslavně tentokrát dopad Horizont.  Takhle vloni skončila Palmovka po první kole, a kam to nakonec dotáhla!  Výsledná tabulka po 1.kole malinko šálí, což je dáno absencí klubu Náchod.

Jednotlivci : - všechna utkání vyhráli Jirka Procházka a Honza Pulkráb oba 4 x 3:0, a ještě Denisa Pelešková (2 x 3:0, 3:1, 3:2) a Láďa Tesárek 2 x 3:0, všichni junioři byli úžasní. Ostatní mají ještě rezervy. Zaplnit je mohou do 10. prosince, kdy se hraje 2. kolo.  Příště za Palmu bude hrát Pavel Horvátů i L.T. Fotky tentokrát nemám.

Jaroslav Rudovský

Příloha

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.