23. 4. 2007  |  aktualizováno 21. 7. 2010  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Komentář k turnaji Super A

Souboj K - K v semifinále vyzněl jednoznačně pro Štěpána Krču

Generálkou před nadcházejícím Czech Ricochet Open 2007 prošel nejlépe Štěpán Krča, který se v současné době připravuje na maturitu. Od učení se proto přišel odreagovat na ricochetovou „Super sérii“ a hned ji vyhrál. Všichni věří, že maturita mu půjde stejně dobře jako sobotní ricochet.

A jak probíhal turnaj? Martin Vlach si nejdříve vyzkoušel nové rakety aby si nakonec vybral raketu Star Fighter. V zápase s Petrem Brňákem hrála úplně sama. Za to Petr se celý zápas trápil jak se hrou tak s dechem. Petr zápas dohrál, ale potom se omluvil a z turnaje odstoupil.

Druhé kolo bylo velmi rychlé a bez žádných dlouhých zápasů. I souboj současné jedničky Eduarda  Kočvary se Štěpánem Krčou byl jednoznačnou záležitostí Štěpána (3:0). Až v třetím kole byly k vidění pětiseťáky. Roman Cenek porazil Přemka Špačka a Kryšpín Štolfa podlehl již zajeté nové raketě Martina Vlacha. Finálový zápas mezi Štěpánem Krčou a Romanem Cenkem chvílemi připomínal spíše atletický závod v běhu v podání Romana. Jeho atletický výkon byl obdivuhodný, ale ani ten nestačil na chytře hrajícího Štěpána, který nakonec vyhrál v poměru 3:1 na sety. Obdivuhodná je však i raketa Romana, která spíše připomíná zafačovanou bolavou nohu, ale jak je vidět i s tímto se dá hrát finále „Super série“. („fáčovka „ ve fotogalerii).  Třetí místo získal stejným poměrem 3:1 Přemek Špaček, který porazil Eduarda Kočvaru.

Ještě jednou díky všem, kteří přijeli na PRO – „šestku“, díky za super atmosféru i předvedené výkony. Já osobně jsem si skvěle zahrál s Milanem Dočekalem i Pavlem Zadinou a za to Vám kluci moc děkuji. Takže, zase někdy na PRO-6 a snad v početnějším obsazení.

Jan Veselý – SK PRO-6

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.