3. 4. 2011  |  aktualizováno 6. 4. 2011  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Příloha  |  Detail turnaje

O posledním turnaji sezóny v Praze

Jaro je tady!  Příroda se probouzí, všechno to pučí, holky se nám odhalují a přesto si 11 věrných hráčů ricochetu našlo v sobotu 2. dubna cestu do kunratického centra Quatro Pro, aby změřilo své síly v rámci posledního letošního turnaje konaného v Praze. Pravda, cesta to většinou nebyla příliš dlouhá, protože jsme se sešli samí Pražáci.                             

Turnaj se hrál již tolikrát diskutovaným, odsouzeným, ale také velebeným systémem na dvě porážky, k němuž se v krátké úvaze vrátím v závěru své reportáže. 

Už předkolo přineslo jedno překvapení, když Libor Skala poměrně hladce podlehl domácímu Vojtovi Němcovi, a rozvířil tak diskuze o možném taktizování, které tento systém turnaje umožňuje. Nicméně je pravda, že Vojta hrál opravdu dobře a vítězství si zasloužil. Porážku si z předkola také odnesli Jirka Krůček a Petr Sedláček. 

I první kolo dopadlo převážně dle očekávání. Vůbec nejpohlednější zápasy celého turnaje nejspíš přinesla semifinále (která vlastně ani nebyla semifinále, ale kdo by si s tím lámal hlavu ). V zápase dvou Palmováků přehrál ve 4 setech Milan Synek Honzu Schmidta a Petr Novák udolal až v pěti setech Jirku Kisvetra. Kdo neviděl, může litovat, protože o moc přišel! Stálo to fakt za to a mnozí tento zápas považovali za předčasné finále. 

I v dolní části pavouka se ale děly věci! Nejdřív Libor Skala možná až moc hladce porazil oddílového kolegu Michala Vondráka, (no spíš ho udolal svými poznámkami, kterými okomentovával v podstatě veškeré dění na kurtě a přilehlém okolí) a jindy agresivně a hlavně přesně hrající Jirka Žádník junior s problémy a se štěstím udolal Vojtu Němce a naznačil, že dneska bude k poražení. Kdyby jen tušil, co ho ještě čeká. Honza Schmidt mu totiž v dalším zápase nedovolil ani set! Jirka Kisvetr se pak probojoval znovu do zápasu o finále a opět byl poražen, tentokrát Milanem Synkem, a dokonce 3:0!                      

Nic nebránilo v zahájení zápasů o konečné umístění. Na 11. místě skončil Tomáš Vala a jednoznačně nejvíc odnesl systém na dvě porážky. O místo před ním pak Jirka Krůček, kterého v předkole Tomáš vcelku v pohodě porazil, a získal tak o více jak tisíc bodů víc než Tomáš. Devátý pak byl Petr Sedláček. Na solidním 7. místě skončil Vojta Němec, když porazil Michala Vondráka a připsal si více bodů než za celou dosavadní sezónu! V zápase o 5. místo jsme si opět především poslechli výkon Libora Skaly, který svými neortodoxními údery totálně odzbrojil Jirku Žádníka, kterému nepovolil ani set. Na výborném 4. místě se umístil Honza Schmidt, a to i díky podpoře celé své rodiny. Třetím pak byl Jirka Kisvetr a finále bylo jasnou záležitostí Petra Nováka, který ve 3 setech zničil Milana Synka. Na prvních pěti místech čtyři hráči palmovky! O vládcích Prahy myslím není pochyb!      

Kdo nedorazil, může litovat! Turnaj byl skvěle zorganizován, „odsejpalo" to a hlavně - téměř všichni hráči si udělali osobní rekordy v počtu bodů získaných za jeden turnaj! 

A na závěr ona slibovaná úvaha. Ano, vím, že „kdyby“ ve sportu stejně jako v životě neplatí, ale kdyby se hrál tradiční pavouk hraný na jednu porážku, neskončil by Tomáš Vala 11., ale nejhůř 8. Uškodil si i Jirka Kisvetr. Místo nejhůř 2. místa bral 3., on byl ale tím, kdo rozhodl o systému turnaje, takže tady je všechno v pořádku J. Pomohl si určitě Honza Schmidt. Místo nejlépe pátého místa byl čtvrtý a absolutní rekordman v tomhle ohledu byl Libor Skala, který se na místo nejlépe devátého místa vyhoupl až na páté.

Libor skala


Příloha


Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více