23. 1. 2011  |  aktualizováno 23. 1. 2011  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Czech Open 2011

Czech Open - tradiční turnaj na evropské ricochetové mapě doznal změny termínu, který byl možná také přispěl k menší účasti zahraničních hráčů. Nicméně úroveň a atmosféra turnaje byla zachována a tak mohl proběhnout jeden z dalších skvělých ročníků, tentokráte s dvěma jedničkami na konci. Stejně jako v předchozích letech se účastnili hráči ze 4 zemí - ČR, Německo, Nizozemí a Maďarsko. Kvůli zranění nedorazil nejsilnější ze zahraničních hráčů, Němec Haefer. 

Nejlepší cizinec se vyšplhal na devátou příčku. Obsadil jí Maďar Csala, když v posledním zápase porazil Nizozemce Remmerse. Velkým zahraničním objevem se zdá být nizozemský van der Zwaluw. Tento hráč začal hrát ricochet teprve před rokem a už dnes prohání velká ricochetová jména. Německou čest hájil především chemnitzký Mirko Lohse, když přes zdravotní problémy vydřel 16. místo. 

Největšími favority se při neúčasti Veselého a Pokorného zdál být Radek Malý, Láďa Tesárek nebo Petr Hušek. V prvním dnu se tato prognóza potvrdila a všichni tři jmenovaní postoupili hladce do semifinále. O čtvrtou příčku se prali oddíloví kolegové z Jindř.Hradce Volf s Pulkrábem. Druhému jmenovanému se povedlo oplatit soupeři pár týdnů starou porážku z áčkového turnaje a vměstnal se tak do první čtyřky. První den příjemně překvapilo pohodlné vítězství Martina Rudovského nad Nizozemcem Remmersem či výhra Aleše Bendy nad zkušeným Martinem Portlem. Aleš byl vůbec jedním z velkých překvapení turnaje, když později svým vypilovaným obouručným pavoučím stylem udolal i takového hráče, jakým je Maďar Auer. 

Závěr prvního hracího dne patřil jako obvykle zábavě, ke které přispělo nejen výborné jídlo a pití, ale především sami hráči, obsluha, organizátoři i diskžokej. 

Druhý hrací den byl poznamenán neúčastí některých hráčů. Nejvíce zasáhlo zranění Huška, který tak nemohl zasáhnout do dalších bojů. K vidění bylo i pár pětisetových bitev. Rovnou dvě po sobě si vyzkoušel Petr Sobotka, když nejprve v jihočeském duelu podlehl v napjatém i zábavném duelu táborskému Kindlovi a poté se po výborném začátku musel sklonit  i před oddílovým kolegou Volfem. Další pětiseťák si užil František Kukač, když nad očekáváním kvalitním výkonem porazil Nizozemce van der Zwaluwa. 

Ženský turnaj se hrál systémem na dvě porážky, který k sobě hned dvakrát svedl dvě nejlepší hráčky turnaje, Denisu Paulasovou a Michaelu Volfovou. Ty výrazně vynikaly nad ostatními. Ač Denisa držela krok, oba dva zápasy a potažmo celý turnaj vyhrála favoritka z jihu, Michaela Volfová. Pohlednou hrou vybojovala třetí příčku Pavla Myslíková.

Finále mužů přineslo očekávaný souboj ricochetových titánů. Diváci se těšili z nejpohlednější hry na turnaji. V prvním setu Láďa Tesárek běžče Malého téměř vymazal z kurtu. Téměř k ničemu ho nepustil. Ve druhém setu musel Radek Malý něco změnit, ale i díky vlastním chybám se do hry stále nemohl dostat a chvílemi to vypadalo, že finále bude jednoznačná a rychlá záležitost. Ve třetím setu se však již povedlo Radkovi do soupeře zakousnout a najednou nechtěl pustit. Láďa musel začít běhat a hra ho začala stát mnoho sil. Z kapsy musel vytáhnout ty nejlepší údery - a že jich umí. Především stropové míče byly nesmírně efektní i efektivní. Mezitím se však "Expres Malý" rozjel také na plné obrátky a rázem bylo vyrovnáno na 2:2. V pátem setu Láďovi možná již chybělo více sil, které má v rezervoáru Radek díky nekonečnému tréninkovému drilu. V samotné koncovce pátého setu to již vypadalo, že Radek ani vyhrát nechce, když zahodil několik matchballů. Nakonec však "Expres" dojel do cíle a Radek Malý zaslouženě zvítězil. 

Velký dík na závěr patří organizátorům a to hlavně tomu hlavnímu, který přes zdravotní komplikace dokázal zabezpečit náramně povedenou ricochetovou i společenskou akci. Dík patří i všem hráčům a hráčkám. Ti by se měli o všechny zážitky podělit se svými kamarády, sparing partnery i domácími partnery, šířit dobré jméno ricochetu a pořádaných turnajů a přilákat tak na další akce ještě více účastníků.Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více