18. 1. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

Boje o první místo v tabulce RLD

Druhé kolo ligy družstev se ukázalo jako tuhý boj o čelní místa. Pořadí se po polovině soutěže řádně zamíchalo. Některá družstva zazářila, některá zase zůstávala za očekáváními. Nejvíce zaujal vzájemný souboj prvních dvou týmů - Kosmonos a Palmovky. V tomto utkání zvítězila Palmovka, celkově však drží nejtěsnější náskok Kosmonosy.

Nejhezčí i nejnapínavější souboj se odehrál hned ráno. Palmovka sice porazila mladý tým z Kosmonos 2:1, ale klíčovým se ukázal být souboj mezi Martinem Vostatkem a Matějem Kulkou. Do utkání vstupoval jako favorit vicemistr republiky z Palmovky. Ale nečekaně dlouho ztrácel. Když dokázal se štěstím vyrovnat na 2:2, zdálo se být vše na dobré cestě pro domácí. Nicméně mladý Matěj Kulka ukázal, že jeho výkonnost v posledních měsících strmě stoupá. Bojoval o každý balon a především svou zarputilostí dokázal překvapivě zvítězit 3:2 a vybojovat pro svůj tým cenný bod. 

Kosmonosy si však vybraly i slabší okamžiky. Velkým překvapením bylo vítězství Tomáše Marka z Pardubic nad zkušeným Danem Růžičkou. Pardubice však prohrály další dvě utkání, a tak to na celkovou výhru nestačilo. Další zaváhání padlo také na vrub Dana. V souboji s druhým týmem z Palmovky nejtěsnějším rozdílem padl s Láďou Vávrou.

Nečekaně vyrovnané a pohledné utkání se vyklubalo i ze souboje Klouček : Široký. Dravý jihočeský tým sice vyhrál 3:0, ale především průběh jmenovaného utkání byl velice vyrovnaný. Dlouho to dokonce vypadalo, že by Martin mohl být schopen Adama porazit. Ten však nakonec zatáhl za záchrannou brzdu, či možná povolil zataženou ruční brzdu, a nakonec zvítězil 3:2.

Na rozdíl od úvodního kola se již tolik nedařilo nováčkům z Hradce Králové, a jelikož jejich hlavní rival na konci tabulky Štětí sbíral body za jednotlivá vítězná utkání, zakončí první polovinu soutěže na posledním místě. Ovšem s minimální ztrátou.

Raketový nástup nepotvrdil tým z Kunratic, který z druhého místa po prvním kole spadnul až na pátou příčku. Oproti prvnímu kolu si naopak polepšily Pardubice. Ty se drží těsně za stupni vítězů. 

Po druhém kole již mají týmy odehrané zápasy se všemi soupeři a tabulka již hodně napovídá, kdo bude mít šanci bojovat o titul. Pokud týmům nevypadnou někteří klíčoví hráči, budeme v dalších dvou kolech sledovat velmi zajímavou bitvu o titul mezi Kosmonosy, Palmovkou a Táborem. Jejich bodový odstup je minimální. 

Střed tabulky pohodlně drží Pardubice, Kunratice a Palmovka B. Na chvostu pak bude velmi zajímavý vzájemný souboj mezi Štětím a Hradcem Králové. 

Třetí kolo RLD se koná nezvykle mimo Prahu. Hráči sehrají své týmové duely v Pardubicích v sobotu 7.2.

Fotografie z turnaje zde.

Jan PulkrábNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více