20. 2. 2011  |  aktualizováno 20. 2. 2011  |  Novinky ze soutěží  |  Galerie  |  Detail turnaje

Áčko ve městě perníku a pětisetových zápasů

Velmi příjemným překvapením v probíhající sezóně se ukázal být turnaj kategorie A v Pardubicích. Vedle přátelského prostředí a pěkného prostoru zaujalo především množství pětisetových zápasů. Hráči si snažili všechny zápasy náležitě užít a často využívali maximální možný počet bodů i setů. Celkem se odehrálo 11 pětisetových zápasů. Vyrovnanost a náboj zápasů vytáhly z ricochetistů nejen úctyhodné výkony ale i mnoho emocí. 

Turnaj začal s mírným zpožděním a tak hráči čekající na své soupeře mohli využít fotbálek či kulečník v prostoru před kurty. V předkole vybojovala statečně hrající Hanka Bacílková set proti Michalu Jakubcovi. Marek Tomáš bohužel z vážných důvodů ke svému zápasu nastoupit nemohl. Ve druhém předkole zvítězil Martin Haluza nad Honzou Korečkem. V prvním kole byl k vidění pouze jeden pětiseťák. Postaral se o něj známý maratonec, který vyhledává dlouhé a běhavé zápasy, Dalibor Sova, který podlehl Martinu Portlovi. Ani ve druhém kole zápasů se nekonala výraznější překvapení. Unavený Petr Novák podlehl rozjetému Romanu Cenkovi. Další pětiseťák, tentokrát vítězný si připsal, kdo jiný než Dalibor Sova. Dlouho pěknou hrou vzdoroval domácí Tomáš Chvojka. Když už se Dalibor v dalším kole rozhodl, že na pět setů hrát nebude, nahradili ho další. A řádně. Honza Schmidt podlehl po bitvě 3:2 Martinu Haluzovi z Brna, Martin Maděra zaťal pěst v pátém setu proti Tomášovi Chvojkovi, Michal Vondrák nechtěl zůstat pozadu a s Ondrou Veselým také vyrobili další nekonečnou podívanou. A co na to vše pořadatelé Martin Šerák s Martinem Portlem? Že by pětiseťák? Ano a všechny sety pěkně vyrovnané, ideálně do 21.

Nejhezčí pětiseťák přišel v semifinále. Zprvu to na něj však nevypadalo. Roman Cenek vedl už proti Honzovi Pulkrábovi 2:0, ale po dalších dvou setech byl stav zase vyrovnaný. Oba hráči v pátém setu jeli nadoraz a podle toho vypadaly i některé nekonečné výměny. Na svou stranu výsledek urval bojovnější Honza. Ve druhém semifinále překvapivě lehce přehrál velezkušený Eda Kočvara Michala Brňáka 3:0. Mladý Michal se nedovedl proti šibalovi z Brna plně zkoncentrovat na svou hru a kurt opouštěl velmi zklamaný až rozezlený ze své hry.

Dalibor Sova v zápase o 11. místo s  Honzou Schmidtem zase zdržoval pěti sety. Příště bude hrát za trest na dva vítězné. Martinovi Haluzovi se dlouhá hra také zalíbila. Nechtěl prohrát, protože měl zálusk na utopence čekající na vítěze plejtu. Další pětisetový zápas Martina Šeráka a Petra Brňáka se lišil od všech ostatních zápasů. Utkání bylo plné emocí, stroků, letů, pádů, výkříků a zalehlých bubínků. Více štěstí měl v koncovce Martin Šerák. Michal Brňák po velkém zklamání nakonec nastoupil k zápasu o třetí místo. Zbraň na Romana Cenka se mu však nalézt nepovedlo. 

Ve finále mezi Edou Kočvarou a Honzou Pulkrábem se už pět setů neočekávalo. Přesto přišly. Na Honzovi bylo patrné velké vyčerpání po náročném semifinále a když se k tomu přičetla chytrá hra Edy, bylo výsledkem pěkně vyrovnané finále. Eda nakonec nedokázal vyždímat tolik sil jako Honza a obsadil nakonec parádní druhé místo. Ne nadarmo vede současný žebříček.

Na turnaj v Pardubicích jistě budou všichni účastníci ještě dlouhou vzpomínat. Věřím, že všichni v dobrém. Velký dík patří pořadatelům a provozovatelům centra za organizaci, bohaté ceny a lahodné občerstvení. Jen tak dále... 

Jan Pulkráb


Galerie

víceNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více