16. 2. 2015  |  Novinky ze soutěží  |  Detail turnaje

3. kolo RLD aneb organizátor míní, chřipka mění

Na sobotu 7. února bylo naplánováno již třetí kolo RLD ročníku 2014/2015. Ještě několik dní před dnem D vše vypadalo v pořádku. Ale jak se termín konání blížil, začaly se nad třetím kolem stahovat mraky. Nejprve se pro nemoc odhlásil tým Štětí. To už bylo samo o sobě nepříjemné, ale stále by se dalo v sedmi týmech krásně zahrát. Bohužel v pátek navečer se odhlásil i tým Kosmonos a situace začala být kritická. Naštěstí města jako Praha, Pardubice, Tábor a Hradec Králové byla chřipkové epidemie ušetřena a samotný turnaj se, ač v omezeném počtu, nakonec mohl uskutečnit.

Aby té smůly do začátku nebylo málo, tak první příchozí zůstali viset před zamčenými dveřmi ricochetového centra. Naštěstí byla obsluha již na cestě, a tak nemuseli čekat dlouho. I přes malé zdržení začal turnaj včas a ihned se rozjel na plné obrátky.

V prvním kole všechny zápasy mezi Táborem a Pardubicemi a Hradcem Králové a Kunraticemi proběhly bez překvapení a všichni nasazení hráči svoje pozice uhlídali. Jinak už tomu bylo v zápase z kola druhého mezi Palmovkou A a Táborem. Tam na sebe narazili dva dobří hráči již v pozici číslo tři. Martin Rudovský šel do zápasu proti Jakubovi Jírovskému s otevřenou myslí a touhou po vítězství, ale vše se nakonec událo úplně jinak. Kuba nastoupil na kurt sebevědomě a po prvním setu bylo jasné, že Martin nemá mnoho šancí na vítězství. Po dalších rychlých dvou setech byl konec zápasu a Jakub s přehledem zvítězil 3:0.

Dalším zápasem byl souboj mezi Danem Kolínským a Adamem Širokým. Pokud chtěla Palmovka A pomýšlet na vítězství nad Táborem musel Dan svůj zápas vyhrát. Adam se rozhodně nehodlal vzdát bez boje a podařilo se mu urvat hned první set pro sebe. Po tomto vyhraném setu ale Adam nezkušeně polevil a Dan ucítil příležitost obrátit zápas ve svůj prospěch, a tak naopak na Adama více zatlačil a další dva sety poměrně snadno vyhrál. Do čtvrtého setu se pro změnu opřel Adam a podařilo se mu velice zajímavý a napínavý zápas srovnat na 2:2. V pátém, a tudíž rozhodujícím setu za stavu10:10 dostal Dan rozporuplný let. Nabídnutou možnost získání dalšího bodíku neodmítl a uhráním pěti bodů v řadě zápas spárou vyhrál, a vyrovnal tak sérii mezi týmy na 1:1.

Ve třetím zápase této řady mezi Honzou Pulkrábem a Petrem Motalíkem nenechal Honza nikoho na pochybách o své vzrůstající formě a zvítězil 3:1. Z dalších zápasů stojí za zmínku některé až překvapivě rychle odehrané zápasy, například jasné vítězství Petra Sedláčka nad Jirkou Krůčkem, Martina Rudovského nad Martinem Šerákem či Martina Portla nad Jirkou Krůčkem a také poslední zápas dne mezi Tomášem Markem a Mikym Vondrákem. Ten se opravdu vydařil. Oba borci dokázali diváky výborně pobavit: Tomáš stál na středu a házel Mikymu míčky na střídačku do jednotlivých rohů kurtu. A diváci se bavili nejen hrou na kurtu, ale i sledování Mikyho sporttestru připojeného na mobil. Cílem bylo dostat Mikyho tepovku nad 190 za minutu. To se Tomášovi bohužel nepodařilo, a tak alespoň zvítězil jasně 3:0. Mezi naopak nejdelší zápasy patřila bitva mezi domácím Martinem Portlem a Petrem Sedláčkem z Palmovky B. Zápas se celou dobu přeléval z jedné strany na druhou, byl plný letů a občas i strouků a bohužel pro domácí tým z Pardubic v něm nakonec zvítězil Petr S. Posledním z  pětisetových zápasů byl i ten mezi dalším pardubickým hráčem Tomášem Markem a esem z Kunratic Jirkou Kisvetrem. Kdo by čekal jasné vítězství Kisáka, ten by se opravdu mýlil. Tomáš běhal, zkracoval míčky a kouzlil stropy, až se mu podařilo vybojovat těsné vítězství v posledním pátém setu 15:13 a celý zápas vyhrát.

Jedním z nejhezčích a nejnapínavějších zápasů byl souboj mezi Jardou Rudovským a Míšou Kisvetrovou. Zápas byl plný nasazení na obou stranách a nakonec přitáhl snad nejvíce pozorně sledujících a fandících diváků, kteří si pro prodloužení svého potěšení přáli minimálně pětiseťák. A jako by je Míša i Jarda vyslyšeli. První dva sety vyhrála docela s nadhledem Míša, ale pak v koncovce dalších tří setů měla smůlu. Třetí set skončil vítězně pro Jardu poměrem 17:15, čtvrtý 17:14 a pátý 16:14 s tím, že poslední dva body v posledním setu získal Jarda pomocí spáry. To už ani Míša neunesla a raketa se proletěla vzduchem až do ochranného skla. Naštěstí je Míša jemné povahy a konstituce, takže sklo nárazu odolalo, a my se tak můžeme v Pardubicích na jaře těšit na další turnaj.

V celkovém souhrnu si ze sobotního turnaje nejvíce vyhraných zápasů a tudíž i nejvíce bodů odneslo družstvo Palmovka A, druhým nejúspěšnějším týmem bylo družstvo z Tábora. Na opačném konci tabulky tentokráte skončili borci z Hradce Králové, a to i přes účast jejich nejsilnějšího hráče, Martina Šeráka. Na poslední a rozhodující kolo RLD ročníku 2014/2015 se můžeme těšit již v dubnu, tentokrát opět na Palmovce.

Hana Bacílková

Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.