22. 4. 2006  |  aktualizováno 21. 7. 2010  |  Dění v regionech

Turnaj u Drsů

TURNAJ V TÁBOŘE

V sobotu 25.2.2006 se konal v Táboře, v hotelu Relax U Drsů, již 8 ročník místního ricochetového turnaje, přičemž označení "místní" je vlastně zcela nepatřičné - neboť účast (nemluvě o atmosféře) by mohla pořadateli závidět všechna Ricochetová centra - 20 přihlášených hráčů, z nich 3 dívky - a to informace o turnaji šla zcela mimo struktury ČRA. Vítězem turnaje (organizováno formou 5ti dílčích kol - každý s každým - a 8 nejlepších pak postupovalo do pavouka) se stal "áčkař" Jarda Kindl, druhým byl Jindra Gaier, třetí místo obsadil Přemek Špaček. Semifinálový boj Kindl-Špaček se stalo předčasným finále (ve vší úctě ke zbylým semifinalistům). Klání probíhalo na hranici sil, úponů, šlach a svalů obou aktérů a přes spoustu spár, letů, strouků a pěkně vybarveného otisku míčku na stehně vítěze si nakonec vítězství vydřel Jarda Kindl. Duel mohl ale klidně skončit zcela opačně a také by musel být označen za zcela spravedlivý. Turnaje se účastnilo mnoho hráčů, kteří by jistě obohatili hru na soutěžích pořádaných ČRA.

Specifickým rysem byla přítomnost malých dětí, kdy pro nového příchozího bylo obtížné rozlišit, které dítě ke komu patří, protože všichni soutěžící si s nimi hráli a v pauzách mezi sety je krmili. Doufejme, že tito prckové se přes dnešní batolení po podlaze postupně doplazí ke kurtům, postaví se v nich a stanou se tolik potřebnou nadějí našeho sportu.

za VV ČRA Jarda Rudovský
Novinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více