1. 7. 2010  |  aktualizováno 1. 7. 2010  |  Dění v regionech  |  Galerie  |  Příloha

LOKO CUP 2010

 V sobotu 26.06.2010 se uskutečnil v Trutnově na Nivách turnaj v ricochetu „ Rozlučka se sezónou “. Z původních 24.účastníků nakonec dorazilo 16 (tak akorát ). Převahu měli samozřejmě domácí Trutnováci, a to 15 : 1. Tím jediným krajánkem byl černý kůň “ turnaje Martin Šerák z Hradce Králové. Sice o nic nešlo, ale sport je sport a každé vítězství se cení. A tak od prvních chvil docházelo k tuhým bojům o každý bod.

Něžné pohlaví zastupovaly dvě rekreační hráčky, ale za to velké bojovnice, Šárka Koláčková a Iva Kazdová. V prvním kole obě hrály proti favoritům. Bojovaly, ale to nestačilo. A tak podobně procházely celým turnajem. Nakonec se utkaly spolu o 15 – 16 místo, veselejší byla Iva Kazdová.To chlapi si nic nedarovali. Bohouš Rozporka dost dobře odolával asi o „ 2 m “ vyššímu Martinovi Šerákovi, ale neodolal. Nutno podotknout, že byl jediný kdo uhrál na Martinovi 1 set. V dobrém světle se ukázali i junioři, kteří se určitě mezi staršími nestratili.

„ Hráč měsíce “ Denis Hofman narazil ve druhém kole na Rosťu Tomana, který si přišel po dlouhé době trochu zasportovat. Zvítězily zkušenosti nad dravým Denisem. Trochu více klidu na straně Denise a mohlo to být opačně. Však on to Denda dožene. Jednička Trutnova Jakub Šolín, chtěl pomstít kamarády a tak se s odhodláním  vrhnul na Martina Šeráka. Ovšem po tuhém boji odešel poražen 0 : 3. Prostě na Martina nikdo neměl! Což se potvrdilo i ve finále s Jirkou Herdou, který se tam probojoval přes Rosťu Tomana. Jirka po celý zápas, bohužel pro Trutnov, nenašel recept na hru Martina. Skóre 0 : 3 mluví za vše.Velká gratulace Martinovi !

O 3 – 4 místo se utkali Rosťa  Toman s Jakubem Šolínem. Ani jediný míček nebyl zadarmo. Nakonec v nejhezčím a nejdramatičtějším utkání dne hraném na 5 setů zvítězil Jakub Šolín. Dobrý zápas předvedlo mládí v podání Filipa Rolence a Tomáše Kazdy (9 – 10 místo). Šťastnější byl zkušenější Filip.

Závěrem je třeba poděkovat všem zúčastněným, že neváhali přijít se honit na kurty i když venku bylo letní počasí, a popřát hodně sportovních úspěchů do nové sezóny.


Příloha


GalerieNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více