26. 2. 2012  |  aktualizováno 7. 3. 2012  |  Novinky v asociaci  |  Příloha

Zápis z jednání VV ČRA

Zápis z jednání VV ČRA dne 26.2.2012

Účastníci:

 • J.Kisvetr-předseda ČRA
 • A.Mačor, J.Pulkráb - členové VV
 • J.Rudovský-gen.sekretář
 1.  VV byl seznámen se stavem účtu k ČRA k 1. 2. 2012 – 127 087,- Kč
 2. VV vzal na vědomí informaci, že Valná hromada ČSTV svým usnesením zrušila členství všem 23 přidruženým členům ČSTV tj. včetně České ricochetové asociace.
 3. VV projednal průběh herní sezóny 2011/12 a konstatoval, že pro příští období bude třeba před přidělením pořadatelství turnajů posuzovat i možnou účast místních hráčů.
 4. VV ČRA apeluje na pořadatele turnajů, aby výsledky zasílali ČRA co nejdříve a současně zpracovali alespoň krátký referát k průběhu turnaje. ČRA žádá osvědčené pořadatele, aby zvážili pořádání posledních dvou turnajů sezóny 2011/12 - turnaje muži - B dne 19. 5. a Mistrovství republiky mužů a žen dne 26. - 27. května.
 5. VV ČRA pověřil p. Alana Mačora ke kontaktování vybrané firmy k natočení kazety „Metodika a trénování ricochetu“. Schéma metodiky připraví J.Pulkráb.
 6. VV ČRA vypisuje nový kurz trenérů III. třídy a rozhodčích III.třídy na sobotu 12.května – viz samostatná pozvánka. Kurzu rozhodčích se mohou zúčastnit – bezplatně – všichni stávající trenéři a rozhodčí k doplnění výkladu herních pravidel. Lektorem bude p. L. Tesárek.
 7. VV rozhodl, že vyhlášení výsledků juniorských turnajů bude za tuto i předchozí sezónu provedeno při MR juniorů dne 5. 5. 2012 v centru Svět pod Palmovkou. ČRA finančně přispěje na nákup cen – ve výši dle dříve již schváleného klíče.
 8. VV rozhodl o vypsání plebiscitu ke změně herního řádu Ligy družstev pro příští sezónu. Letošní systém rozdílných pravidel pro I. a II. Ligu a rozšíření o účast Masters či hráčů nižší výkonnosti se osvědčil jen částečně.  Průběh letošní Ligy družstev bohužel nenaznačil žádný příznivý vývoj z hlediska počtu a výkonnosti juniorů či žen v týmech Ligy družstev. VV navrhuje členské základně k posouzení tyto možnosti:

a)      zachování stávajícího řádu v I. Lize s rozšířením na II. a nižší Ligy

b)      návrat k původnímu schématu tj.  č. 1. (muž) + č. 2. (muž, níže na žebříčku) + 3. (pouze žena či junior do 17 let)

c)       varianta b) rozšířená o možnost na post č. 3 namísto muže (níže postaveného na žebříčku než č. 1 a č. 2) nasadit ženu či juniora/ku.

d)      zrušení stávající tradiční Ligy smíšených družstev a přechod na Ligu mužských týmů s nasazením podle postavení hráčů na aktuálním žebříčku.

e)      Hráči jsou vyzývání k návrhu jiného herního systému, který VV rád posoudí.

 • 9. VV projednal kvalifikační i herní řád Mistrovství světa 23. – 25. listopadu 2012, konaný v centru RSK Palmovka. Propozice jsou uvedeny v samostatné příloze k zápisu.

Jaroslav Rudovský


PřílohaNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více