Ladislav Tesárek

Rok narození: 1972

Klub: PRO-6

Kdo Láďu nezná, ten jako by ricochet nikdy nehrál.

Láďa jako dlouholetý, a občas jediný trenér ricochetu, zasloužil se o zpracování historicky první Metodiky trénování ricochetu pro trenéry III.třídy a byl prvním a vlastně jediným školitelem trenérů III.třídy. Jediný známý profesionální trenér ricochetu - a trochu i squashe.

Má předpisový styl hry. Kdo chce hrát ve zdraví - dlouho a dobře, měl by se naučit hrát jako on - viz video na této webovce.

 V sezóně 2010/11 si vyhrál jeden turnaj Super A na Palmovce. Víc jich vyhrát nemohl, protože se více turnajů ani nezúčastnil.

Honosí se mnoha tituly - dotáhl to na 2.místo při MR 2007, 3.místo na Mezinárodním mistrovství ČR 2008, byl také 4x na 4.místě na MR ČR, o vítězstvích na MR Master nemluvě. 

A v sezóně 2011/12 dosáhl po vynikajícím výkonu na titul Mezinárodního mistra ČR, a to poté co na cestě na vrchol porazil  - Honzu Pulkrába, aktuálně nejlepšího hráče ČR žebříčku a pak aktuálního mezinárodního mistra Maďarska a Holandska - ml. pána Gabora Szabó.  V roce 2012 ukončil své tažení na Mistrovství světa na 5té příčce.

Trénuje pravidelně hráče z Pece p.Sn. či Palmovky. T.č. je i příležitostnou oporou týmu RSK Palmovka v I. Lize družstev.

Jedna z fotografií v jeho fotogalerii sloužila jako podklad ke zpracování plakátu a pozvánky na CZECH OPEN 2011.

V roce 2012 byl zvolen hráčem měsíce a jaho volba byla doprovozena tímto textem: 

Ke své pravidelné tréninkové práci a již osvědčené práci metodika ricochetu přidal sportovní úspěch vpravdě nadnárodních rozměrů. 

V posledním roce jsme přišli o titul Mezinárodního mistra Maďarska i Holandska, což se nám dlouho nestalo a ztratit i titul domácí, to by byla rána. A Láďa Tesárek nás zachránil. Sláva mu ! 

Kdo na turnaji MMR nebyl, tomu je třeba zprostředkovat, že na cestě na vrchol si na něj brousili raketu tací jako M.Brňák či J.Pulkráb, a zvláště Honza Pulkráb ho, bez ohledu na věkový odstup donutil k 5ti seťáku a výdaji mnoha sil k otočení již věru nepříznivému průběhu utkání.

Ve finále s mladým (19 let) maďarským hráčem si náš oslavenec (tohoto roku 40 let) hrábl na dno sil fyzických i psychických - ve 4. setu (1:2) již prohrával o 5 bodů a byl na něm patrný náznak určité rezignace. Ale možná to bylo jen úspěšně předstírané.

V utkání Láďa střídal styly, taktiku, předvedl celou škálu úderů, v kritických okamžicích měl trpělivost pro strojové údery, až do doby, kdy soupěř udělal drobnou chybu a umožnil mu přechod do útoku.

S vítězstvím v turnaji obdržel Láďa mj. klíče k volnému vstupu do areálu RSK Palmovka a navíc voucher k odběru tranzistorového rádia, o které tolik stál předchozí noc.


Galerie

více


Historie hráčeNovinky ze soutěží

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové. 

více

12. 10. 2018 - RLD v sezóně 2018/19

V ricochetové lize družstev se letos utkají čtyři týmy ve dvou kolech (10.11. a 2.2.) systémem každý s každým. Do ligy jsou přihlášeny tyto týmy: Kosmonosy, Palmovka, Kunratice, Hradec Králové.

více